MIROSŁAW DEMBIŃSKI
 


Urodził się w 1959 roku w Bydgoszczy. W latach 1977-1981 uczestniczył jako aktor i reżyser w studenckim ruchu teatralnym najpierw w Bydgoszczy, a potem w Toruniu, gdzie w 1978 roku rozpoczął studia matematyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Po uzyskaniu dyplomu przez trzy lata pracował jako asystent w Instytucie Matematyki UMK.

W 1986 roku rozpoczął studia na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Na pierwszym roku zrealizował etiudę "STAWKA MNIEJSZA NIŻ ŻYCIE", która została nagrodzona na festiwalu Młode Kino Polskie w Gdańsku w 1988 roku. Jego drugoroczny film dokumentalny "POMARAŃCZOWA ALTERNATYWA" dostał trzy nagrody (w tym główną) w Oberhausen, Brązowego Lajkonika w Krakowie i nagrodę w Gdańsku. Prawdziwym rekordzistą okazał się "MÓJ MAŁY EVEREST", który zgromadził aż 13 nagród na międzynarodowych festiwalach filmów górskich w tym Genciana d'Argento w Trento (Włochy), a także w USA, Kanadzie, Indiach, Francji (4 festiwale), Szwajcarii, Czechosłowacji i Polsce. Film dokumentalny „STUTTGART” miał emisję w telewizji zachodnioniemieckiej SDR w 1989 roku. Za 35-minutowy telewizyjny film fabularny "PLUS, MINUS, NIESKOŃCZONOŚĆ" z udziałem Z. Zamachowskiego i Z. Zapasiewicza otrzymał nagrodę Prezesa TVP za debiut w roku 1990. W tym też roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki oraz nagrodę Prezydenta Łodzi "Złota Łódka". Przez rok był przewodniczącym Rady Scenariuszowej Studia im. A. Munka, a następnie rozpoczął pracę jako asystent w PWSFTviT, gdzie do dzisiaj prowadzi zajęcia z filmu dokumentalnego. W 2007r. otrzymał tytuł naukowy doktora sztuki filmowej.

W 1991 roku rozpoczął też działalność jako niezależny producent filmowy zakładając Studio Filmowe "EVEREST". W tymże Studio powstał jego następny film dokumentalny, "OWOCE ZIEMI CZARNEJ", który otrzymał pięć nagród na festiwalach filmów ekologicznych, w tym Golden Gate Award w San Francisco.

W 1993r. powstał "TARANTHRILLER", który był telewizyjnym debiutem fabularnym Mirosława Dembińskiego. Następnie w roku 1994 wspólnie z Waldemarem Dzikim i Marcinem Ziębińskim wyreżyserował serial telewizyjny "BANK NIE Z TEJ ZIEMI". W roku 1994 zrealizował film dokumentalny poświęcony zbrodni katyńskiej pt. "POCHOWAJCIE MNIE RAZEM Z NIMI". W Studiu Filmowym Perspektywa w 1996 roku powstał telewizyjny film fabularny w reżyserii Mirosława Dembińskiego pt.: "WEZWANIE", który został wyróżniony za najlepszą rolę kobiecą dla Jadwigi Jankowskiej-Cieślak na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

W roku 1997 zrealizował 13 odcinkowy serial telewizyjny „POKÓJ 107” , a rok później film dokumentalny „A TY CO?” nagrodzony na festiwalu „Człowiek w zagrożeniu” w Łodzi.  Adaptacja filmowa opowiadania Sławomira Mrożka „PRZYGODA DOBOSZA” powstała w 1998 roku. Powrotem do tematyki górskiej był dokumentalny film „GANEK”. Film otrzymał pięć nagród na festiwalach filmów górskich w USA, Kanadzie, Austrii i we Włoszech. Zrealizowany w 1999 roku „IKAR” został nagrodzony na ośmiu festiwalach filmów górskich w Polsce, Czechach, Słowacji, USA, Kanadzie, Austrii, Słowenii i we Włoszech.

W 2000 roku zrealizował serial dokumentalny o ludziach bezdomnych pt.: ”TRZEBA ŻYĆ”, a następnie w 2002 roku dwa filmy poświęcone Markowi Kotańskiemu: „DAJ SIEBIE INNYM” i „MARKOWI KOTAŃSKIEMU”.

Powrotem do tematyki rozpoczętej w „Pomarańczowej Alternatywie” była w 2003 roku realizacja filmu „KRASNOLUDEK PREZYDENTEM”.

Zrealizowany w 2003 roku film „WSPÓLNY LOT” o sparaliżowanym paralotniarzu wracającym do swojej pasji, otrzymał siedem nagród na festiwalach filmów górskich w Polsce, Bułgarii, Słowacji, Kanadzie, Indiach i we Włoszech.

Film dokumentalny i serial „ZWYCIĘZCY I PRZEGRANI” przedstawiał bohaterów z czterech kontynentów uczestniczących w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Bezdomnych. Film zdobył: „Białą Kobrę” - Grand Prix na Festiwalu „Człowiek w Zagrożeniu”, „Złotą Rybę” - Grand Prix na Festiwalu Filmów Optymistycznych we Wrocławiu, „Jańcia Wodnika” – nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na „Prowincjonaliach” we Wrześni, a także nagrodę na Festiwalu Filmów Sportowych w Mediolanie.

Zamknięciem tryptyku o paralotniarzach był zrealizowany w 2005 roku „PRASZCZUR”, który jak poprzednie zdobył osiem nagród na festiwalach filmów górskich w Polsce, Anglii, Bułgarii, Kanadzie, Słowenii i Francji.

Zrealizowany w 2005 roku film „KRASNOLUDKI JADĄ NA UKRAINĘ” opowiadający o Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu „NURT” w Kielcach.

W 2006 roku Mirosław Dembiński zrealizował film „LEKCJA BIAŁORUSKIEGO”, który opowiada o walce młodych Białorusinów o demokrację w ich kraju. W ciągu siedemnastu miesięcy od ukończenia film otrzymał 17 nagród na festiwalach filmowych, wśród nich nagrodę dla najlepszego filmu z Europy Wschodniej na 49 Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Lipsku, nagrodę „MovieSquad Doc U” na IDFA w Amsterdamie - największym i najbardziej prestiżowym festiwalu dokumentalnym na świecie, nagrodę Vaclava Havla na festiwalu One World w Pradze, a także Nagrodę Specjalną Telewizji ARTE na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Telewizyjnej „Prix Visionica” we Wrocławiu i Nagrodę Specjalną „Prix Europa” w kategorii dokumentu telewizyjnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Prix Europa” w Berlinie. Była to 77 nagroda za twórczość filmową Mirosława Dembińskiego.

W 2007 roku powstała. „MUZYCZNA PARTYZANTKA” drugi film o aktualnej sytuacji politycznej na Białorusi tym razem o młodych, białoruskich zespołach rockowych, które są przeciwne reżimowi prezydenta Łukaszenki. Premiera filmu odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych IDFA w Amsterdamie. Do końca 2009 roku film zdobył 9 nagród na festiwalach filmowych między innym w Kijowie i Neubrandeburgu.

Najnowszym projektem jest film pt. „PUSTELNICY W GÓRACH” w którym reżyser powraca do tematyki górskiej. Jest to opowieść o rodzinie Pustelników, których całe życie związane jest z górami. Bohaterami filmu są: ojciec (Piotr Pustelnik wybitny himalaista, zdobywca 13 ośmiotysięczników) oraz jego 2 synowie (Adam i Paweł, wspinacze skałkowi). Realizacja filmu została właśnie ukończona i był on pokazywany zaledwie na kilku festiwalach, na których otrzymał 5 nagródy.

 FILMOGRAFIA


 

"STAWKA MNIEJSZA NIŻ  ŻYCIE"
„The Cause Smaller than Life”

21 min.
fabuła
PWSFTviT, 1987

 

nagroda na Festiwalu "Młode Kino Polskie" Gdańsk (Polska) 1988
 


"POMARAŃCZOWA ALTERNATYWA"
”The Orange Alternative”

21 min.
dokument
PWSFTviT, 1989

 

Nagroda Główna na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Oberhausen (Niemcy) 1989

Nagroda DGB na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Oberhausen (Niemcy) 1989

Nagroda IFFS na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Oberhausen (Niemcy) 1989

„Brązowy Lajkonik” na  Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Krakowie (Polska) 1989

Nagroda na Festiwalu "Młode Kino Polskie" w Gdańsku (Polska) 1989
 


"MÓJ MAŁY EVEREST"
„My little Everest”

12 min.
fabuła
PWSFTviT, 1989

 

Nagroda za montaż na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych Babelsberg (Niemcy) 1989

Grand Prix na IMFF w Katowicach (Polska) 1990

Nagroda Publiczności na IMFF w Katowicach (Polska) 1990

Genziana d'Argento na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Trento (Włochy) 1990

Nagroda Specjalna Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Telluride (USA) 1990

Nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Les Diablerets (Szwajcaria) 1990

Druga Nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Teplicach (Czechosłowacja) 1990

Nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Banff (Kanada) 1990

Nagroda “Organization Committee” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Autrans (Francja) 1990

Nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Antibes (Francja) 1990

Nagroda „Jansen d'Or” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Saint Marcellines (Francja) 1991

Merit Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Kalkucie (Indie) 1991

Specjalne Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Troyes (Francja) 1992
 


"STUTTGART"
„Stuttgart“

18 min.
dokument
PWSFTviT, 1989
 

 


"PLUS MINUS NIESKOŃCZONOŚĆ"
„Plus Minus Infinity”

34 min.
fabuła
TVP, 1990

 

Nagroda Prezesa Telewizji za debiut w 1990


"OWOCE ZIEMI CZARNEJ"
„The Fruits of the Black Soil”

12 min.
dokument
Film Studio EVEREST dla WFO 1992

 

Nagroda Główna na Festiwalu Mediów w Łodzi (Polska) 1992

Druga Nagroda na Festiwalu Filmów Ekologicznych w Nowogardzie (Polska) 1992

Golden Gate Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Francisco (USA) 1993

Druga nagroda na Festiwalu Filmów Ekologicznych w Łodzi (Polska) 1993

Nagroda Specjalna Jury na Festiwalu Filmów Ekologicznych w Ostrawie (Słowacja) 1993
 


"TARANTHRILLER"
„Taranthriller”

52 min.
fabuła
Opus Film dla TVP, 1993

 


„PAWEŁ I GAWEŁ”
„Paweł and Gaweł”

5 x 3 min
fabuła
Studio Filmowe EVEREST dla WFO 1993

 

Nagroda na Festiwalu Mediów w Łodzi (Polska) 1993
 


"BANK NIE Z TEJ ZIEMI" odc. X i XII
„The Bank Out of  This Planet” episodes X and XII

2 x 50 min.
serial fabularny
Pleograf dla TVP, 1994

 


"POCHOWAJCIE MNIE RAZEM Z NIMI"
„Bury Me Together with Them”

52 min.
dokument
Studio Filmowe EVEREST, APF, TVP,1994
 

 


"WEZWANIE"
„Summons”

70 min.
film fabularny
Studio Filmowe Perspektywa dla TVP, 1996

 

Nagroda za Najlepszą Rolę Kobiecą  dla Jadwigi Jankowskiej-Cieślak na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni (Polska) 1997
 


„POKÓJ 107”
„The Room No.107”

13 x 26 min.
serial telewizyjny
Studio Filmowe Perspektywa dla TVP 1997


 


„A TY CO?”
„And What About You?”

26 min.
dokument
Studio Filmowe EVEREST dla TVP, 1998

 

Nagroda Specjalna na Festiwalu Mediów w Łodzi (Polska) 1998
 


„PRZYGODA DOBOSZA”
„The Drum-Major’s Adventure”

9 min.
krótka fabuła
Studio Filmowe EVEREST, APF, Canal +, 1998
 

 


„GANEK”
„Ganek”

26 min.
dokument
Studio Filmowe EVEREST, TVP 1998

 

Najlepszy Film Górski na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Vancouver (Kanada) 1999

Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Vancouver (Kanada) 1999

Nagroda UIAA na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Trento (Włochy) 1999

Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Telluride (USA) 1999

Nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Graz (Austria) 2000

Nagroda za Najlepszy Film Przygodowy na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przygodowych w Kalkucie (Indie) 2001
 


„IKAR”
„Icarus”

38 min.
dokument
Studio Filmowe EVEREST, TVP 1999

 

Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Teplicach (Czechy) 1999

Nagroda publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju (Polska) 1999

Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Popradzie (Słowacja) 1999

Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Vancouver (Kanada) 2000

Nagroda „Duch Gór” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Telluride (USA) 2000

Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Cervino (Włochy) 2000

Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Graz (Austria) 2000

Nagroda dla Najlepszego Reżysera na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Ljubjanie (Słowenia) 2003
 


„SZKOŁA PRZETRWANIA”
„School for survival” 

24 min.
dokument
Studio Filmowe EVEREST, TVP, 2000
 

 


„TRZEBA ŻYĆ”
„It is necessary to live”

7 x 26 min.
serial dokumentalny
Studio Filmowe EVEREST, TVP, 2000
 

 


“DAJ SIEBIE INNYM”
„Give yourself to the others”

40 min.
dokument
Studio Filmowe EVEREST, TVP, 2002
 

 


„MARKOWI KOTAŃSKIEMU”
„To Marek Kotański”

37 min.
dokument
Studio Filmowe EVEREST, TVP, 2002
 

 


“KRASNOLUDEK PREZYDENTEM”
“The Dwarf for Mayor”

36 min.
dokument
Studio Filmowe EVEREST, TVP, 2003
 

 


“WSPÓLNY LOT”
“Shared flight”

50 min.
dokument
Studio Filmowe EVEREST, APF, TVP, 2003

 

Nagroda ”Silver Gentian” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Trento (Włochy) 2003

Nagroda Specjalna Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Sliven (Bułgaria) 2003

Nagroda Publiczności na Przeglądzie Filmów Górskich w Lądku Zdroju (Polska) 2003

Nagroda dla Najlepszego Filmu Przygodowego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przygodowych w Kalkucie (Indie) 2003

Nagroda Publiczności “Dnia Polskiego”  na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Vancouver (Kanada) 2004

Nagroda “V4” (nagroda państw Grupy Wyszechradzkiej) na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Bratysławie (Słowacja) 2004

Nagroda Główna w kategorii filmów dokumentalnych na Festiwalu Filmów Optymistycznych „Happy End” we Wrocławiu (Polska) 2006
 


“ZWYCIĘZCY I PRZEGRANI”
“Losers and winners”

58 min. i 6 x 25 min.
dokument
Studio Filmowe EVEREST, APF, TVP, Media Plus Program (UE), 2004

 

“Mention d’Honneur” „Sport i społeczeństwo. Sport i solidarność” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Sportowych w Mediolanie (Włochy) 2004

Grand Prix „Biała Kobra” na Festiwalu Mediów  “Człowiek w zagrożeniu”  w Łodzi (Polska) 2004

Nagroda dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia 2005”  we Wrześni (Polska) 2005

Grand Prix na Festiwalu Filmów Optymistycznych „Happy End” we Wrocławiu (Polska) 2005
 


“PRASZCZUR”
“Grandpa”

26 min.
dokument
Studio Filmowe EVEREST, TVP, 2005
 

Nagroda Specjalna Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmów o Lataniu w St. Hilaire du Touvet (Francja) 2005

Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmów o Lataniu w St. Hilaire du Touvet (Francja) 2005

Nagroda dla Najlepszego Reżysera na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Sliven (Bułgaria) 2005

Nagroda dla Najlepszego Filmu o Sportach Górskich na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Banff (Kanada) 2005

Nagroda w kategorii Filmu Górskiego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Kendal (Anglia) 2005

Nagroda „Judges Choice” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Kendal (Anglia) 2005

Grand Prix na Krakowskim Festiwalu Filmów Górskich w Krakowie (Polska) 2005

Specjalne Wyróżnienie w kategorii Sportów Górskich i Filmów Przygodowych na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Domzale (Słowenia) 2007

 


“KRASNOLUDKI JADĄ NA UKRAINĘ”
“Dwarfs go to Ukraine”

55 min.
dokument
Studio Filmowe EVEREST, APF, TVP1, 2005

 

Nagroda Publiczności na Ogólnopolskim Niezależnym Przeglądzie Form Dokumentalnych „Nurt 2005” w Kielcach (Polska) 2005
 


“LEKCJA BIAŁORUSKIEGO”
“A Lesson of Belarusian”

52 min.
dokument
Studio Filmowe EVEREST, TVP, PISF, 2006

 

Nagroda dla Najlepszego Filmu z Europy Wschodniej na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych i Dokumentalnych w Lipsku (Niemcy) 2006

Wyróżnienie Jury na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” w Łodzi (Polska) 2006

Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Ogólnopolskim Niezależnym Przeglądzie Form Dokumentalnych „Nurt 2006” w Kielcach (Polska) 2006

Nagroda Studenckiego Koła Naukowego Przyjaciół Teatru i Filmu na Ogólnopolskim Niezależnym Przeglądzie Form Dokumentalnych „Nurt 2006” w Kielcach (Polska) 2006

Nagroda “The Moviesquad DocU” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych IDFA w Amsterdamie (Holandia) 2006

Nagroda Vaclava Havla “Next Generation EU“ na Międzynarodowym Festiwalu Praw Człowieka “People in need / One world” w Pradze (Czechy) 2007

Nagroda jury studenckiego “Next Generation EU“ na Międzynarodowym Festiwalu Praw Człowieka “People in need / One world” w Pradze (Czechy) 2007

Nagroda Specjalna dla Najlepszego Filmu Polskiego na Międzynarodowych Dniach Filmu Dokumentalnego „Rozstaje Europy” w Lublinie (Polska) 2007

Nagroda jury studenckiego na Międzynarodowym Festiwalu Praw Człowieka w Paryżu (Francja) 2007

Nagroda Specjalna Telewizji ARTE na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Telewizyjnej „Prix Visionica” we Wrocławiu (Polska) 2007

Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich na Krakowskim Festiwalu Filmowym w Krakowie (Polska) 2007

Melchior” za Inspirację Roku na Ogólnopolskim Konkursie Polskich Reportażystów w Zielonej Górze (Polska) 2007

Nagroda dla bohatera filmu Franka Viacorki za najlepszą rolę męską na Międzynarodowym Festiwalu Niezależnego Kina KINOLEW we Lwowie (Ukraina) 2007

Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Steps” w Charkowie (Ukraina) 2007

Wyróżnienie Specjalne Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Meksyku (Meksyk) 2007

Nagroda Specjalna „Prix Europa” w kategorii dokument telewizyjny na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Prix Europa” w Berlinie (Niemcy) 2007

Nagroda „Prize of the Festival of Liberties 2007” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów o Wolności „Festival des Libertes” w Brukseli (Belgia) 2007
 


“MUZYCZNA PARTYZANTKA”
“Music partisans”

52 min.
dokument
Studio Filmowe Everest, TVP Belsat, ARTE G.E.I.E., PISF, Media Plus Program (UE) 2007

 

Specjalne Wyróżnienie Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych o Prawach Człowieka „Ukrainian Context” w Kijowie (Ukraina) 2008

Pierwsza Nagroda (ex aequo) w kategorii filmów dokumentalnych na Festiwalu Polskich Filmów Niezależnych w Zawierciu (Polska) 2008

Nagroda dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na „Multimedia HAPPY END Festiwal Filmów Optymistycznych” w Rzeszowie (Polska) 2008

Nagroda Miasta Neubrandenburg na Europejskim Festiwalu Filmowym Neubrandenburg-Szczecin (Niemcy - Polska) 2008

Nagroda Jury Studenckiego na Europejskim Festiwalu Filmowym Neubrandenburg-Szczecin (Niemcy - Polska) 2008

Nagroda Publiczności na Europejskim Festiwalu Filmowym Neubrandenburg-Szczecin (Niemcy - Polska) 2008

Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Świętokrzyskiego na XIV
Ogólnopolskim Niezależnym Przeglądzie Form Dokumentalnych Nurt 2008 w Kielcach (Polska) 2008

Dyplom Honorowy na Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” w Łodzi (Polska) 2008

Nagroda Publiczności na Festiwalu Filmów Dokumentalnych “
TRANZYT” w Poznaniu (Polska) 2009
 


“PUSTELNICY W GÓRACH”
“Pustelniks in the mountains”

58 min.
dokument
Studio Filmowe Everest, TVP2, PISF, Media Plus Program (UE), 2008

 

Nagroda Naczelnika TOPR na 4-tych Spotkaniach z Filmem Górskim w Zakopanem (Polska) 2008

Grand Prix na Przeglądzie Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju (Polska) 2008

Nagroda Publiczności na Przeglądzie Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju (Polska) 2008

Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Górskich w Bansku (Bułgaria) 2008

Nagroda dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na „Multimedia HAPPY END Festiwal Filmów Optymistycznych” w Rzeszowie (Polska) 2009